TOP

Természettudományos tábor középiskolásoknak

2017

 

Időpont

Program

Helyszín

Szervezők

Támogatók Partnerek

Jelentkezés

Kapcsolat

Résztvevők

Sajtó

Időpont

 

2017. július 9-15.

Érkezés: 2017. július 9. (vasárnap) délután, a kora esti órákban

Regisztráció: 15 órától 17 óráig a Wigner Jenő kollégium aulájában (Térkép)

A regisztráció során kérjük add át a regisztrációt végző munkatársnak a szülői hozzájáruló nyilatkozatot, az egészségügyi nyilatkozatot. A regisztráció során mindenki kap a kollégiumba belépőkártyát, amit a távozáskor vissza kell adni.

Szükséges: arcképes, érvényes igazolványok (Pl. Paks üzemlátogatáshoz, kollégiumi elhelyezéshez), TAJ kártya vagy EU egészségügyi kártya. A TAJ vagy egészségügyi kártya másolatát kérjük leadni a regisztráció alkalmával.

Aki esetleg nem tud a megadott érkezési időpontban megjelenni, az kérem jelezze a szervezőknek a modosd97@gmail.com címen a pontos érkezési idő megadásával.

Hazautazás: Július 15-én, szombaton reggeli után.
 

 

 

Jelentkezés

Jelentkezés:  töltsd ki a jelentkezési űrlapot, valamint  küldd el a tanári ajánlólevelet és egy fényképet magadról ajelentkezes@sciencecamp.ttk.bme.hu email címre.

Jelentkezési határidő: 2017. május 21.

Kiválasztás: a jelentkezők közül zsűri fogja kiválasztani azokat a diákokat, akik részt vehetnek a programban.

Értesítés: 2017. június 2-ig kapsz visszajelzést, hogy elfogadták-e a jelentkezésed

 

 

Helyszín

Szállás: BME Wigner Jenő Kollégium, Budapest, Dombóvári út 3, 1117

Étkezés: BME Goldmann Étterem. 1111 Budapest Goldmann György tér 1.

 

Támogatók

       

Morgan Stanley in Hungary

   

 

 
 

 

   

Budapest Főváros XI. Ker. Újbuda Önkormányzata

Fővárosi Önkormányzat
       
     

 

 

 

Résztvevők

         
Balog Ádám Márk Baráth Míra Kincső Barhács Balázs Marcell Bartis Zsolt Bartos-Elekes Miklós
Kecskeméti Katona József Gimnázium Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium Verseghy Ferenc Gimnázium Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda Bolyai Farkas Elméleti Liceum, Marosvásárhely
         
Baski Virág Borkó Károly Gusztáv Budai Koppány Csanád Cseh Noémi Angéla Darcsi Barbara
Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona Kisvárdai Református Óvoda Általános Iskola Gimnázium és Kollégium Lánczos Kornél Gimnázium, Székesfehérvár Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felsőfokú Szakképzési Intézete
         
Derzsi-Kovács Szávitri Virág Dombi Zoltán Fizély-Kovács Fanni Gerey Angéla Halász Nóra
Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium Tóth Árpád Gimnázium, Debrecen Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium
         
Halmosi István Härtlein Károly György Jákó Gabriella Jeczkó Levente Karl János
Váci Piarista Gimnázium ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium, Budapest Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium Pécsi Leőwey Klára Gimnázium
         
Kasnya Csilla Kello Klaudia Keltai Dóra Kocsis Kata Kolontári Péter
Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola Szegedi Deák Ferenc Gimnázium ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégium Lánczos Kornél Gimnázium, Székesfehérvár
         
Kozma Hanna Magyar Boglárka Máth Benedek Menyhárt Levente Tibor Orova Dorina
Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium Váci Szakképzési Centrum Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola
         
Pető Ágnes Petres Sára Radóczi Gvendolin Sörös Péter Dániel Sulan Ádám
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Zalaegerszeg Kecskeméti Katona József Gimnázium Batthyány Lajos Gimnázium, Nagykanizsa
         
Sütő Martin Dániel Szabó Dániel Szabó Kristóf Szűcs Erika Takács Bence
Salgótarjáni Bolyai János Gimnázium Charlottesville High School, USA Fazekas Mihály Gimnázium Nagydobronyi Középiskola Kisvárdai Református Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium
         
Takács Marcell Tóth Szilárd Hunor Vavrik Márton Zsombó István Vlaszov Artúr
Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium Salgótarjáni Bolyai János Gimnázium Berzsenyi Dániel Gimnázium, Budapest Pécsi Leőwey Klára Gimnázium Kecskemét
         

 

 

 

 

Program

A tábor ingyenes, minden költséget a BME TTK és a szponzoraink fedeznek.

Szakmai programok:
A nyári tábor során a táborozók tudományos előadásokat hallgatnak, önálló műhelymunkát végeznek, és külső helyszíneket látogatnak meg (pl. SZTAKI, Paksi Erőmű).  A cél az, hogy az érdeklődők bepillantást nyerhessenek a természettudományos oktatásba, a természettudományos ismeretek hasznosulásába olyan területeken, mint pl. pénzügyi matematika, nukleáris energetika, számítástudomány, orvosi-fizika, szilárdtestfizika.

Nem szakmai programok:
Esténként különböző sport-, kulturális- és közösségi rendezvényekkel fogják a TTK hallgatói szervezetei ( KAPOCS, WIGNER Kísérleti Kör) még emlékezetesebbé tenni ezt az egy hetet. A tábor nyelve magyar. A Tábor ideje alatt a szabadidőben lesznek sport programok, biztosított lesz a belépés a BME Sportközpontba, így célszerű sportoláshoz alkalmas ruházatot hozni.

Szülőknek: a kiskorú fiatalok felügyeletét a BME TTK szenior diákjai látják el folyamatosan, akik a BME professzorai irányítása alatt állnak. 
A szervezők a BME nagysikerű Gyerekegyetem  programja keretében szerzett tapasztalatokra építenek.

 

 

Szervezők

 

Lángné Dr. Lázi Márta

Dr. Simon Ferenc

Dr. Pokol Gergő

Módos Dávid

 

 

Partnerek

 
Pro Progressio Alapítvány BME Egyetemi Hallgatói Képviselet  

 

 

Kapcsolat:

Lángné Dr. Lázi Márta

Simon Ferenc

 

Sajtó:

BME honlap

MTA honlap

 

Előző tábor:  2016

Ilyen volt a 2016-os tábor (videó)